Úvodní setkání pro účast na Montessori klubu

Úvodní setkání je určeno všem rodičům. Pro ty z Vás, jenž chtějí Montessori klub navštěvovat spolu se svým dítětem ve věku 1,5 – 3 roky, je povinné. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že rodič, který se klubu účastní, přebírá na sebe roli průvodce. Proto je potřeba, aby se seznámil se základy práce v prostředí, s pomůckami a principy ještě před první aktivní návštěvou s dítětem.

Setkání trvá přibližně 2 hodiny. Během setkání Vás seznámíme  s naším připraveným prostředím. Představíme stručně Montessori pedagogiku, pravidla chování, která nám pobyt v připraveném prostředí usnadňují a dělají jej příjemným. Jejich dodržování nám také pomáhá  předcházet  zbytečným nedorozuměním. Představíme pomůcky pro děti do 3 let a ukážeme si, jak s nimi pracovat.  Vysvětlíme, jak řešit nehody, když se něco rozlije, vysype nebo rozbije a řekneme si, proč chyba je kamarád. Řekneme si, proč je důležité přistupovat k dětem respektujícím způsobem.  Rádi zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy.

Setkání probíhá bez dětí a to hned z několika důvodů. Na setkání si sdělíme velké množství informací. Je snazší se soustředit, když u toho nemusíme pobíhat za dítětem, které se rozhodlo objevovat všechny ty zajímavé věci kolem sebe. Druhým důležitým důvodem je, že první návštěva prostředí s dítětem je mimořádně důležitá. Na to, abyste mohli dítě s prostředím seznámit, musíte prostředí nejdřív sami znát a také musíte vědět, jak na své dítě reagovat.  Nechceme, aby si dítě odneslo zkušenost plnou negativních výroků, jako: „Neběhej.“ „Nešahej na to.“ „Vrať to.“ V našem prostředí je několik desítek pomůcek, které jsou dětem lehce dostupné a  děti na ně většinou reagují s nadšením. Pokud ale nikdy nebyly v připraveném prostředí, potřebují vedle sebe někoho, kdo je s péčí a s respektem s prostředím seznámí. Na to ale na úvodním setkání není prostor.
Pokud máte z nějakých důvodů dlouhodobý problém zabezpečit si hlídání pro své dítě, prosím, obraťte se na nás.

Rodičům starších dětí, které budou do klubu chodit samostatně, setkání doporučujeme, ale účast na něm nevyžadujeme. Doporučujeme alespoň jednu osobní návštěvu, kterou si můžete domluvit telefonicky nebo emailem.

Úvodní setkání je zpoplatněno cenou 150,-Kč, která v sobě zahrnuje bezplatnou první návštěvu klubu.